Logo: Urząd Gminy Świetajno
Logo: Facebook Logo: epuap Logo: BIP
Baner: LGDBaner: Kącik przedsiębiorcyBaner: Rodzina

Ankieta

Czy w naszej gminie żyje się coraz lepiej?
Czy w naszej gminie żyje się coraz lepiej?

Pozostałe aktualności

Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody w Gminie Świętajno

Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody w Gminie Świętajno

Dnia 21 września br. w restauracji Karczma Mazurska w Spychowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Czternaście par z Gminy Świętajno świętowało jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego (8 par złotych, 4 pary szmaragdowe, 1 para diamentowa i 1 żelazna).
Uroczystego aktu dekoracji medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonała Wójt Gminy Świętajno Pani Alicja Kołakowska. Wręczając odznaczenia, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty przyznała, że małżonkowie są godnym przykładem i autorytetem dla młodszych pokoleń. W swoim przemówieniu podkreślała, że Jubilaci są wybrańcami losu, ponieważ nie każdemu jest dane przeżyć razem 50 i więcej lat. Głos zabrał również proboszcz parafii w Spychowie Mirosław Lango, który złożył w imieniu własnym i proboszcza parafii w Świętajnie Jerzego Malewickiego gratulacje Jubilatom oraz życzył kolejnych wspólnych rocznic.
 
Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć toastu wzniesionego lampka szampana, przygotowano też tort i słodki poczęstunek. Całość dopełnił występ Pani Joanny Gawryszewskiej, która wykonała kilka wzruszających utworów. 
 
Uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci zarówno Jubilatów jaki i gości. 
 
Wszystkim Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych nieustającego zdrowia, pogody ducha a także radości i miłości bliskich na kolejne wspólne lata.

Tekst: Liliana Napiórkowska 
Kierownik USC
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją