Logo: Urząd Gminy Świetajno
Baner: LGDBaner: Kącik przedsiębiorcyBaner: RodzinaBaner: Telewizja Kopernik
Baner: Mapa Gminy

Aktualności

KORONAWIRUS - APEL DO MIESZKAŃCÓW

 
 
 
A P E L
Szanowni Mieszkańcy Gminy Świętajno!
Mając na uwadze, wprowadzenie od soboty 26 lutego (na okres dwóch tygodni) obostrzeń dotyczących województwa warmińsko-mazurskiego w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii, proszę Państwa o:
 
  1. Przestrzeganie przepisów prawa w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa poprzez noszenie we właściwy sposób zalecanych maseczek tj. maseczek chirurgicznych,  maseczek typu FFP2 lub FFP3; zachowanie należytego dystansu od innych osób (poza domownikami); stosowania środków dezynfekcyjnych do odkażania dłoni.
  2. Nieopuszczanie własnych mieszkań i domów oraz posesji, o ile nie jest to absolutnie niezbędne (praca, wyjście do lekarza, zakupy, itp.).
  3. Codzienne wietrzenie pomieszczeń domowych.
  4. Regularne, o ile pozwala na to stan zdrowia, przebywanie na świeżym powietrzu (podwórko, ogród, pole, las, drogi gruntowe, ścieżki pieszo-rowerowe) oraz unikanie większych skupisk ludzkich.
  5. Zrezygnowanie z robienia zakupów w dużych sieciach handlowych w miejscowościach poza terenem  naszej gminy.
  6. Natychmiastową reakcję, czyli telefon do lekarza, w przypadku: drapania w gardle, kaszlu, wysokiej gorączki, osłabienia smaku lub węchu, trudności w oddychaniu, ogólnego osłabienia organizmu.
  7. Zwrócenie uwagi w najbliższym otoczeniu na osoby starsze, samotne, przewlekle chore, które mogą potrzebować pomocy (również w trakcie odbywania kwarantanny). W takim przypadku posiadania takich informacji proszę o jej telefoniczne przekazanie jednemu z podmiotów: sołtysowi, GOPS, Urzędowi Gminy (telefony na stronie internetowej UG).
Szanowni Państwo, zróbmy wszystko, aby przez dwa najbliższe tygodnie, przerwać łańcuch zakażeń w naszej gminie! Zadbajmy o zdrowie i życie własne oraz naszej rodziny, naszych znajomych i sąsiadów, kolegów i przyjaciół!.
 
                                                                                                                                                     WÓJT  GMINY ŚWIĘTAJNO
                                                                                                                                                     
                                                                                                                                                           Alicja Kołakowska
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją