Logo: Urząd Gminy Świetajno
Baner: LGDBaner: Kącik przedsiębiorcyBaner: RodzinaBaner: Telewizja Kopernik
Baner: Mapa GminyBaner: Umów wizytę w Urzędzie SkarbowymBaner: Emp@tiaBaner: ZusPue
Baner: Zus

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

  • 11-10-2021
  • Autor: Rafał Zwiernik
  • drukuj
10 października 2021
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO
 
 
Z tej okazji mamy dla Państwa kilka propozycji jak skorzystać z porady, uzyskać pomoc, dowiedzieć się więcej na temat problemów swoich ale również naszych dzieci.
Zapraszamy 18 października 2021 o godzinie 17:00 na BEZPŁATNY webinar na temat „Zagubieni w pandemii”. Odbędzie się ono na platformie Zoom. Spotkanie będzie prowadzone przez psychologów Zespołu Poradnictwa Specjalistycznego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. Tematem spotkania będzie doświadczenie poczucia zagubienia w pandemii, czyli jak pandemia sprawiła, że większość z nas poczuła się zagubiona w tak dobrze znanym świecie. Poniżej link, pod którym znajdą Państwo instrukcję jak łatwo skorzystać z tej propozycji. Zapraszamy!
 
Ponadto Fundacja ITAKA oferuje cykl 5 darmowych sesji z psychologiem po wcześniejszym uzgodnieniu terminu pod numerem tel. 22 484 88 04. Jest on także Telefonem Zaufania Młodych. Problem depresji wśród młodzieży wciąż się nasila, a ostatni rok był szczególnie trudny. Odizolowanie, brak spotkań towarzyskich czy nawet zwyczajnej szkolnej rutyny, spowodowały znaczne pogorszenie kondycji psychicznej dzieci i nastolatków. Młodzi boją się zaufać bliskim albo bagatelizują problem, dlatego tak ważna jest możliwość dostępu do takich kanałów wsparcia, które zapewnią komfort anonimowości, a jednocześnie łatwość nawiązania kontaktu, jak telefon i czat. Więcej informacji znajdziemy na stronie https://stopdepresji.pl/telefon-zaufania-mlodych/
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych oraz potrzebujących wsparcia psychologicznego i terapeutycznego o skorzystanie z powyższych ofert. Pamiętajmy szukanie pomocy i proszenie o nią jest oznaką odwagi, a nie słabości.