Baner: LGDBaner: Kącik przedsiębiorcyBaner: RodzinaBaner: Telewizja Kopernik
Baner: Mapa GminyBaner: Umów wizytę w Urzędzie SkarbowymBaner: Emp@tiaBaner: ZusPue
Baner: Zus

Pozostałe aktualności

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Świętajnie

  • 02-07-2021
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
W piątek, 25 czerwca w Szkole Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego. Ceremonia miała wyjątkowy i wzruszający charakter ze względu na pożegnanie wicedyrektor placówki – Ireny Anielskiej.
Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas VIII tradycyjnym polonezem. Pełni profesjonalizmu i wdzięku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne na wysokim poziomie.
Apel był również okazją do przedstawienia nowego przewodniczącego Samorządu Szkolnego, którym został Maciej Bracki.
Następnie z dumą i godnością przekazano na ręce uczniów młodszych klas sztandar szkoły. Po ślubowaniu uczniów klas VIII nastąpiło wręczenie świadectw i nagród wyróżnionym oraz pozostałym uczniom.
Po oficjalnej części młodzież zaprezentowała sztukę pt.  „Absolweusz”. W zabawny i lekki sposób przybliżono wszystkim zebranym współczesną wersję epopei narodowej „Pan Tadeusz”.
Dalsza część uroczystości miała sentymentalny charakter ze względu na pożegnanie pani wicedyrektor Ireny Anielskiej, która po 44 latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę. Słowa uznania za rzetelną pracę, profesjonalizm i zaangażowanie na rzecz dzieci zostały skierowane od władz gminy, rodziców, uczniów, nauczycieli i dyrektora szkoły.
 
Na zakończenie uroczystości uczniowie podstawówki z dziecięcym zapałem zaśpiewali wesołe, utrzymane w wakacyjnym klimacie piosenki oraz urzekli widzów rytmicznym tańcem.
 
Zanim zabrzmiał ostatni dzwonek dyrektor szkoły Lucyna Częścik złożyła uczniom oraz swoim współpracownikom życzenia słonecznych, bezpiecznych, pełnych wspaniałych wspomnień wakacji.
 
Artykuł – Monika Dąbkowska
Zdjęcia – Renata Milińska

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją