Baner: LGDBaner: Kącik przedsiębiorcyBaner: Rodzina

Aktualności

Świąteczna magia zagościła w szkole

  • 20-01-2020
  • Autor: Artykuł- Monika Dąbkowska, Zdjęcia - Renata Milińska
16 stycznia w Szkole Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie uczniowie zaprezentowali  swoje umiejętności wokalno- aktorskie w widowiskowym przedstawieniu „Opowieść wigilijna”. Było nastrojowo, wzruszająco i przerażająco. Uczniów przygotowała nauczycielka języka polskiego Anna Kowalczuk.
Uczniowie profesjonalnie wcielili się w swoje role przenosząc przybyłych gości w wigilijny wieczór. Na scenie pojawił się ponury i złośliwy Scrooge, jego wesoły bratanek Fred oraz potulny pracownik kancelarii. Do realnego świata przybyły też fantastyczne postacie- Duch Marley’a oraz Duchy Dawnych, Tegorocznych i Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia. Wizyta baśniowych postaci sprawiła, że na scenie zrobiło się klimatycznie i przerażająco.
Młodzi aktorzy wiarygodną i refleksyjną grą przypomnieli o tym, co w życiu ważne i piękne, a występy muzyczno- taneczne uczniów klas 1-3 dodały przedstawieniu radosnej magii. Na zmysły zadziałały też niesamowite efekty świetlne i muzyka. Dekoracje, stroje oraz świetna charakteryzacja sprawiły, że na widowni nie zabrakło wzruszeń, a po przedstawieniu pozytywnych komentarzy.
- Urzekł nas profesjonalizm młodych aktorów- mówią zgodnie rodzice. – Dzięki występom na scenie nasze dzieci mogą rozwijać swoje zdolności i zainteresowania- dodają z dumą.
Dzięki zaangażowaniu opiekuna grupy teatralnej Anny Kowalczuk oraz wsparciu innych nauczycieli sala gimnastyczna na jeden wieczór zamieniła się w wysokiej jakości musical, który zgromadził szeroką publikę. - Dzieci początkowo były bardzo zestresowane, ale ostatecznie ten stres zadziałał mobilizująco- chwali swoich podopiecznych pani Ania.
Po występie aktorskim uczestnicy chóru szkolnego urzekli widzów świąteczno- karnawałowymi rytmami. Niezwykły wieczór był okazją do rozstrzygnięcia ogłoszonego przez SU konkursu na nazwę chóru szkolnego. Zwyciężyła uczennica klasy 7 Klaudia Dąbkowska nadając chórowi nazwę „Słowiki Ignacego”.
Na zakończenie emocjonującego wieczoru dzieci dostały od Mikołaja paczki z łakociami, a wszyscy przybyli mogli skosztować smacznych pączków.
 
Artykuł- Monika Dąbkowska
Zdjęcia- Renata Milińska
 
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją