Baner: LGDBaner: Kącik przedsiębiorcyBaner: RodzinaBaner: Telewizja Kopernik
Baner: Mapa GminyBaner: Umów wizytę w Urzędzie SkarbowymBaner: Emp@tiaBaner: ZusPue
Baner: Zus

Aktualności

Zajęcia Wakacyjne - 08.07.2021 r.

  • 12-07-2021
            Wycieczki są najbardziej oczekiwaną atrakcją podczas wakacyjnych zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. Pierwsza już za nami, a przyniosła nam wiele frajdy, kulinarnych smaków i nieoczekiwanej magii.
            Nadszedł czas na pierwszą wyprawę poza gminę Świętajno podczas „wakacyjnych wyzwań” w GOK. Odwiedziliśmy Fundację TIME w Nowych Kiejkutach, gdzie uczestniczyliśmy w dwóch warsztatach.
            Ale zacznijmy od początku. Przy pięknej bramie czekała Gospodyni, która wprowadziła nas do zaczarowanego ogrodu. Zwiedziliśmy wszystkie zakątki, poznawaliśmy rosnące tam  przyprawy, bujaliśmy się w hamakach, chodziliśmy po linie, graliśmy w różne gry, a nawet wyruszyliśmy w poszukiwanie czterolistnej kończyny. Miejsce skłania do relaksacji, doznań zapachowych, wzrokowych, smakowych i dotykowych.
            Podzieliliśmy się na dwie grupy i na zmianę wzięliśmy udział w dwóch warsztatach. Jednym z nich było wspólne przygotowanie pizzy. Było obieranie, krojenie, przygotowywanie sosów. Ciekawostką jest to, że bazylię i rukolę rwaliśmy świeżą z ogródka. Każdy przyrządzał swój kawałek wedle uznania. Następnie pizza wędrowała do wielkiego kamiennego pieca, gdzie się piekła. O smaku mówić za dużo nie trzeba, wystarczy zobaczyć uśmiechnięte buzie dzieci.
            Drugim warsztatem było tworzenie ziarnuszki. Na samym początku wysłuchaliśmy baśni o Mądrej Wasylis'y, która wdrożyła nas w świat motanek. Pani instruktor opowiedziała o ziarnuszkach i ich tajemniczych mocach. Otóż mają one magiczną moc i spełniają marzenia, sprawiają że otacza nas dostatek, dobrobyt. Z wielu kawałków różnych materiałów, ziaren, nitek i koronek powstały piękne lalki. Wszystkie zostały stworzone bez użycia igieł, każda z nich jest wiązana. Dzieciom bardzo spodobały się zajęcia, i każde z nich czeka na spełnienie swojego marzenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją