Baner: LGDBaner: Kącik przedsiębiorcyBaner: RodzinaBaner: Telewizja Kopernik
Baner: Mapa GminyBaner: Umów wizytę w Urzędzie SkarbowymBaner: Emp@tiaBaner: ZusPue
Baner: Zus

Aktualności

Plenery malarskie

  • 16-07-2021
Plenery malarskie to znakomita okazja do twórczego rozwoju, aktywnego wypoczynku w pięknym otoczeniu oraz integracji ze środowiskiem artystycznym. Gmina Świętajno to urokliwe miejsce z malowniczym krajobrazem jezior i lasów, a więc idealne miejsce dla lokalnych artystów.
Organizując plener malarski nie spodziewaliśmy się, iż mamy tak wielu utalentowanych mieszkańców. Nasz plener był propozycją dla każdego. Wzięły w nim udział również osoby które nigdy wcześniej nie malowały, bądź miały pędzel i farby w ręce dawno temu. Plener poprowadził Andrzej Zawrotny – malarz, który w swych pracach zawiera piękno miejscowości naszego regionu z dawnych lat. Dzięki uprzejmości Peter'a i Elen Junggebauer artyści mieli piękny widok na jezioro Piasutno z ich działki. Prace powstawały przez pięć dni, w czasie którego każdy z uczestników stworzył dwie prace.
Obrazy będzie można obejrzeć 17.07.2021r. w parku w Świętajnie od godziny 17:00. Od września ruszą stacjonarne zajęcia malarskie w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie, zachęcamy do śledzenia strony i fb GOK.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3Galeria zdjęć: Plenery malarskie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją