- Platforma zakupowa
- Transmisja obrad
- Aktualności
- Komunikaty i ogłoszenia
- Inwestycje
- Współfinansowane projekty
- Jednostki organizacyjne
- Gospodarka nieruchomościami
- Gospodarka odpadami
- Podatki
- Dla przedsiębiorcy
- Edukacja ›
- Ochotnicze Straże Pożarne ›
-
Organizacje pozarządowe
›
- Stowarzyszenie "Razem"
- Stowarzyszenie "Przyjazne Spychowo"
- Stowarzyszenie "Kolonia nad Szkwą"
- Warmińsko-Mazurskie Centrum Wspierania Inicjatyw Lokalnych i Promocji Regionu
- Stowarzyszenie "Mija"
- Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Kreolia - Kraina Kreatywności
- Stowarzyszenie "Wspierajmy się"
- Koło Gospodyń Wiejskich "Kobieca moc w Białym Gruncie"
- Koło Gospodyń Wiejskich "Świętajnianki"
- Turystyka i rekreacja ›
- Zwierzęta do adopcji
- Galeria zdjęć
- Galeria filmowa
- Zarządzenia, Polecenia i Komunikaty wydane w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19
-
Profilaktyka uzależnień
›
- Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - przydatne publikacje
- Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Świętajno na rok 2022
- GMINNY PROGRAM PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH ORAZ PRZECIWDZIAŁANIA NARKOMANII DLA GMINY ŚWIĘTAJNO NA LATA 2022-2025
- Gminny Zespół Interdyscyplinarny
- Procedura Niebieska Karta
- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świętajnie
- Gminy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar
- Nasze zdrowie
- Kącik socjoterapeutyczny
- Warsztaty dla rodziców
- Publikacje dla rodziców
- Realizowane w Gminie programy
- Iskierka
- Temat miesiąca
- Pomoc, porady
- Filmoteka gminna
- Konferencje i Webinaria
- Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom
- Uzależnienie behawioralne
- Uzależnienia od środków psychoaktywnych
- Problemy dzieci i młodzieży, jak pomóc
- Przemoc w rodzinie
- PROJEKTY DOFINANSOWANE Z BUDŻETU PAŃSTWA LUB FUNDUSZY CELOWYCH
- Czyste Powietrze
Realizowane w Gminie programy
Realizowane w Gminie programy
- 10-01-2021
- Autor: Rafał Zwiernik
- drukuj
„Strażnicy Uśmiechu”
W dniach 6-7 października nauczyciele gminy wzięli udział w szkoleniu w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego "Strażnicy Uśmiechu". Program ten adresowany jest do społeczności szkół podstawowych. Został on zaadaptowany do realizacji w polskich szkołach przez Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej (ogólnopolską placówkę doskonalenia nauczycieli powołaną i prowadzoną przez Ministra Edukacji Narodowej w latach 1977 - 2009). Celem programu „Strażnicy Uśmiechu” jest rozwój samoświadomości dzieci, kształtowanie ich umiejętności życiowych oraz społeczno – emocjonalnych, w tym radzenia sobie z trudnymi i nieprzyjemnymi uczuciami, a także umacnianie zaufania do siebie i do innych. Poprzez zajęcia prowadzone w ramach programu w atmosferze zabawy, stwarza się uczestnikom możliwość uświadamiania sobie swojej wyjątkowości, wzajemnych różnic i podobieństw, wzbogacania swoich doświadczeń i umiejętności radzenia sobie z problemami, rozwijania optymalnych strategii przezwyciężania nieprzyjemnych stanów psychicznych, rozwijania sztuki wyrażania siebie i komunikacji z innymi, umacniania zaufania do siebie i innych.
Program „Strażnicy Uśmiechu” jest już od kilku lat realizowany /część kadry pedagogicznej gminnych placówek oświatowych posiadała wcześniejsze przeszkolenie i przygotowanie do jego realizacji/, będzie nadal wykorzystywany w pracy wychowawczej oraz działaniach profilaktycznych w naszej gminie.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie wejdź na stronę:
Załączamy również prezentację, dzięki uprzejmości organizatorów szkolenia, w której można zapoznać się ze szczegółami programu
„Przyjaciele Zippiego”.
Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, skierowany do dzieci w wieku od 5 do 8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne. Podczas 24 spotkań dzieci uczą się w jaki sposób radzić sobie z trudnościami oraz jak wykorzystać nabyte umiejętności w życiu codziennym. Program jest realizowany przez nauczyciela bądź wychowawcę. Wiek 5-8 lat, to okres rozwojowy, któremu towarzyszy wiele zmian, ogromne tempo uczenia się i nabywania nowych kompetencji. Jest to również etap przekraczania progu szkolnego. Program „Przyjaciele Zippiego” uczy dzieci, jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie wejdź na stronę:
(na zdjęciu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Spychowie im. Marii Zientary-Malewskiej podczas realizacji programu).
„Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej”
Jest to program profilaktyki i promocji zdrowia skierowany do uczniów szkół podstawowych realizowany przez nauczycieli przeszkolonych w ramach powyższego programu. Ma on na celu przepracowanie z dziećmi co ważne jest dla zdrowia emocjonalnego oraz zdrowego funkcjonowania, uczenie ich jak radzić sobie ze stresem, emocjami a także jak w takim przypadku pomóc innym. Autorkami programu są Sylwia Wierzchowska oraz Elżbieta Nerwińska.
Program złożony jest z 10 części tematycznych, które skupiają się na kształtowaniu pozytywnych postaw i zachowań, poprzez rozwijanie odporności psychicznej i optymistycznego podejścia do życia.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie wejdź na stronę:
Cartoon Network - Klub Kumpli- bądź kumplem, nie dokuczaj.
Jest to program skierowany do dzieci i młodzieży, który ma na celu pielęgnowanie w uczniach postawy bycia życzliwym dla siebie i innych. Co zrobić, by inni czuli się przy mnie dobrze, jak mogę pomóc, za co mogę wziąć odpowiedzialność. Postawa życzliwości charakteryzuje się życzeniem dobra innym uczynnością. Zajęcia uczą pracy zespołowej, wykorzystują nowe technologię takie jak narzędzia internetowe, aplikację a także zwiększają udział uczniów i uczennic w planowaniu i realizacji własnego procesu edukacyjnego. Współpraca w grupie jest jedną z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez uczniów w ramach programu. W życzliwym środowisku jest dużo zrozumienia, współczucia i wzajemnego oddania. Zauważalnie spada ilość konfliktów i zachowań agresywnych. Nawiązują się przyjaźnie, pojawia się bliskość i otwartość, radość oraz chęć wzajemnej pomocy. Dlatego tak ważne jest wdrażanie takich programów.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie wejdź na stronę:
Załączniki
-
Strażnicy Uśmiechu
PPTX Rozmiar: 5.9 MiB Ilość pobrań: -
Strażnicy Uśmiechu