Logo: Urząd Gminy Świetajno
Baner: LGDBaner: Kącik przedsiębiorcyBaner: RodzinaBaner: Telewizja Kopernik
Baner: Mapa Gminy

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Świętajnie

Dnia 13 października w Szkole Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego oraz przywitaniem przez panią dyrektor osób zgromadzonych. Część artystyczną rozpoczęli pierwszoklasiści. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Gromadzkiej i pani Anety Parda śpiewali piosenki oraz recytowali wiersze. Po uroczystym ślubowaniu odbyło się pasowanie klas pierwszych na uczniów oraz wręczenie dyplomów i upominków.
Następnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejetności wokalno – taneczne z dedykacją dla nauczycieli. Uczestniczący w uroczystości mogli podziwiać uroczy taniec do piosenki “Za krokiem krok” oraz profesjonalizm uczestników zajęć muzycznych. Zaprezentowano takie utwory jak “Pięknie żyć”, “Jak dobrze nam zdobywać góry”, , “Moja klasa”, “Najmilsza w szkole jest przerwa” czy “Vivat szkoła”. Uczniów przygotowały panie Honorata Rutkowska, Irena Anielska oraz Genowefa Szostak. Z kolei uczennice klas 8 wyrecytowały wiersz autorstwa Natalii Szydłowskiej pt. “Dla nauczyciela”.
Na zakończenie akademii dyrektor szkoły – pani Lucyna Częścik złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wręczyli kwiaty.
Artykuł- Klaudia Dąbkowska/ Natalia Szydłowska
Zdjęcia – Renata Milińska

8Galeria zdjęć: Dzień Edukacji Narodowej

Budowa sieci wodociągowej przy ul. Kościelnej w Świętajnie

Gmina Świętajno realizuje obecnie inwestycje pn.: „Budowa sieci wodociągowej przy ul. Kościelnej w Świętajnie”Wykonawcą robót jest firma SANPROD Sp z o.o., a wartość zamówienia na roboty budowlane to kwota 212 790,00 zł. Przewidywany termin wykonania robót ustalony został od dnia 10.12.2020 r. Inwestycja finansowana jest z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin i powiatów w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wójt Gminy Świętajno

2Galeria zdjęć: Budowa sieci wodociągowej na ul. Kościelnej w Świętajnie

Warsztaty z wykonania świec naturalnych

Jako partner Fundacji TIME rozdysponowaliśmy bezpłatne pakiety materiałów do e-warsztatów, ze strony www.herbarion.pl. Odbiorcami były dzieci uczęszczające na poniedziałkowe zajęcia Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie, które wcześniej rejestrowały się na stronie herbarion.pl/pakiet-bezplatnych-materialow/.
            Promując projekt Herbarion dwunastu miłośników rękodzieła otrzymało materiały do stworzenia własnej, naturalnej świecy. Świece zostały wykonane podczas poniedziałkowych zajęć w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie. Pierwszym etapem było obejrzenie krótkiego wideo, które przedstawiało bardzo prosty sposób wykonania ekologicznej świecy z naturalnymi olejkami eterycznymi. Każdy z uczestników otrzymał słoiczek, drewniany knot oraz blaszkę do przymocowania knota. Dzięki pomocy instruktorek rozpuszczony wosk został przelany do słoiczków z przymocowanym knotem. Dzieci miały do wyboru pięknie pachnące naturalne olejki oraz susz roślinny- pąki róż, suszone owoce czy też płatki kwiatów.Tym zostały udekorowane świeczki. Każda ze świec wyszła wyjątkowo.
            Fundacji TIME przybijamy piątkę i ślicznie dziękujemy! <3

6Galeria zdjęć: Zajęcia GOK

Gmina Świętajno otrzymała czek z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Promesa opiewa na kwotę 915 985 zł. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.
Środki przekazane przez Rząd wykorzystane zostaną na wydatki inwestycyjne w Gminie Świętajno.

200-lecie wsi Kolonia

Podziękowanie

KOMUNIKAT Państwowego Powiatowego Inspektora sanitarnego o warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego Spychowo

Webinarium – „Wsparcie unijne na założenie własnej działalności gospodarczej”